Referanslar

RESUL TELLİAkademisyen

RESUL TELLİ
Akademisyen

Hedeflerim arasında özellikle Amerika'daki bir üniversitede doktora yapmak vardı. Fakat iş hayatında olmamız gereği ve maalesef eğitimde devam zorunluluğu bu hayallerimin sürekli ertelenmesine neden oldu. Ta ki Fibona Academy ile tanışana kadar.

York Üniversitesi'nde, İşletme Doktorası'nı Amerika'ya hiç gitmeden, evimizde veya iş yerimizde, danışman hocamızın rehberliğinde, bize açılan eğitim platformlarında, dersleri ve tüm eğitim materyallerini takip ederek yapmak benim açımdan çok önemli bir deneyim oldu. Ayrıca İstanbul'da, Fibona Academy tarafından düzenlenen ve alanında uzman kişilerce verilen konferanslara katılarak, buradan aldığım sertifikalarla eğitim donanımıma artı bir değer kazandırdığıma inanmaktayım.

Fibona Academy ile doktora hayallerim böylelikle gerçeğe dönüşmüş oldu. Benim için hem çalışıp hem de dünyanın en prestijli üniversitelerinin olduğu Amerika'da, akademik eğitimime Türkiye'den devam edebilmek gerçekten önemli bir fırsat oldu.

Şu an tez aşamasında olduğum doktora sürecinde, başlangıçtan bu yana benden her an desteklerini esirgemeyen eğitim danışmanım Sayın İlknur Hanım ve danışman hocam Sayın Sevgi Hanım'a çok teşekkür ederim.


YUSUF TEMİROKYeditepe Group Pazarlama Satış Yöneticisi

YUSUF TEMİROK
Yeditepe Group Pazarlama Satış Yöneticisi

Günümüz rekabetçi iş dünyasında başarılı olmak için kendini geliştirmenin önemi hızla artmaktadır ve hem mevcut işinizi iyi yapmak hem de kendinizi geliştirmek istediğinizde zorlu bir sürece girersiniz. Yüksek lisans eğitimi alıp almama konusunda tereddütler yaşadığım süreç içerisinde YORK ÜNİVERSİTESİ, üniversitenin Türkiye temsilcisi Fibona Academy ve eğitim danışmanımız Senem Hanım ile tanıştım. Kendileri bana yoğun iş temposunda çalışırken, lisans eğitimimi tamamlamanın üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen yüksek lisans eğitimimi en iyi şekilde tamamlayabileceğim konusunda beni ikna ettiler ve iyi ki de ikna etmişler.

Devam eden eğitim sürecimde akademisyen hocalardan almış olduğum seminerler ve uzaktan eğitim sistemiyle gördüğüm dersler, profesyonel iş hayatı ve sosyal hayatta sürekli karşılaşmış olduğum problemleri çözme ve üstesinden gelme konusunda bana destek olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Başlamış olduğumuz bu eğitim yolculuğunda her zaman her konuda desteğini esirgemeyen, takıldığımız noktalarda bir anahtar gibi kapıları açıp sorunları çözen eğitim danışmanımıza ve her hafta farklı seminerlerle farklı konuda bilgi sahibi olmamız için programlar düzenleyen eğitim kurumuna teşekkür ederim.


MEHMET AKMERMEREmek Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

MEHMET AKMERMER
Emek Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir ülkenin ilerlemesi ve kalkınması eğitim alanındaki başarısına bağlıdır. Toplum yaşamı hızla değişmekte, bilim ve teknoloji sürekli gelişmektedir. Bu nedenle insanların eğitimi daha da önem kazanmaktadır. İş hayatında da eğitim; bilim, teknoloji, sosyal, kültürel bakımdan çok önem taşımaktadır.

Benim de hem işletmem adına hem de kendi adıma bu konuda bir şeyler yapmam gerekiyordu. Lise eğitimi tamamladıktan sonra, o zamanki hayat şartları gereği tahsil hayatıma ara vermem gerekiyordu. Ama her zaman içimde yüksek tahsil yapmamanın hem arzusu hem de eksikliği vardı. Ve sonucunda iş hayatındaki 25 yıllık tecrübemi eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum.

Reel piyasada kazanılmış tecrübenin yüksek eğitim düzeyi ile birlikte bütünlük sağlama düşüncesini ve öğrenmenin yaşı yoktur ilkesini benimseyen biri olarak üniversite hayatıma başlamak istedim. Bu vesileyle yaptığım araştırmalar sonucunda York Türkiye Üniversitesi’nin kaliteli bir eğitim sisteminin olduğunu öğrendim ve şahsım için uygun olduğuna karar vererek York Üniversitesi’ndeki eğitim hayatıma başlamış oldum.

İlk zamanlar iş hayatımdaki yoğunluktan dolayı zorlanmalarım olmuştur. Lakin gerek okul yönetimi, gerekse eğitimci hocalarımızın safi gayretleri, yardımları ve şahsımın da bu konudaki azmi ile başarılı bir eğitim süreci geçirdim. Netice olarak ön lisans eğitimimi tamamlayarak, memnuniyetim neticesinde, MBA-Executive MBA eğitimine de başlama kararı aldım.

Okulumuzun genel olarak yönetim ve eğitim içeriğine bakıldığında; gerçekten kaliteli, seviyeli, aktif, şeffaf ve hızlı bir çalışma anlayışı vardır. Öğretim Üyesi ile İdari İşler kadrosunun kaliteli ve uzman kişilerden oluşması, YORK TÜRKİYE ÜNİVERSİTESİ’nin şu anki gelmiş olduğu noktanın nedenleridir.


ERHAN GÜVENDoğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.Satış Sonrası Hizmetler Yetkilisi

ERHAN GÜVEN
Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.
Satış Sonrası Hizmetler Yetkilisi

Hızlı gelişen dünyada ülkemiz de bu gelişime ayak uydurmak zorundadır. Bilginin değeri ve önemi bu düzende artmaktadır. Çalıştığım kurumda kariyer hedeflerime daha hızlı ulaşmak için kişisel gelişimimde eksik noktaları tamamlarken Fibona Akademi’nin ve York Üniversitesi’nin bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.


MURAT TUFANAsya Akaryakıt A.Ş (FULL)Bursa Bölge Müdürü

MURAT TUFAN
Asya Akaryakıt A.Ş (FULL)
Bursa Bölge Müdürü

Türkiye'nin sektöründeki en büyük kuruluşunda önemli görevler almaktayım. Örgün okuduğum üniversiteyi iş yaşamımın yoğunluğundan dolayı bitirme şansım bir türlü olmadı. Globalleşsen dünyada diplomamın olmayışı kariyerimde engeller çıkarmaya devam ederken, York Üniversitesi’nin Türkiye'de faaliyet gösterdiği bilgisini almamla mezuniyet hayalim gerçeğe dönüştü. Uluslararası bir üniversiteden iş hayatıma ara vermeden mezun oldum.

 
Fibona Academy Logo
 
10 ANNAPOLIS DR
MARLTON, NEW JERSEY 08053
 
 
Fibona Academy Telefon

Adres :

İstanbul Ofisi :
Altunizade Mah. Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. Denizcilik İş Merkezi No: 18 A / 1
Altunizade Üsküdar İstanbul / Türkiye

Ankara Ofisi :
Kızılırmak Mah.1441. Cad. No: 9 MEVA İş Merkezi 06510 Çukurambar Çankaya Ankara / Türkiye